Informace o družstvu

JEDNOTA, spotřební družstvo České Budějovice je firma s více než stoletou tradicí v oblasti obchodu, služeb a výroby potravin. Jednota je nástupcem Dělnického družstva konsumního a výrobního Rovnost, jehož ustavující valná hromada se konala 30. srpna 1908 v Českých Budějovicích a které tak bylo prvním spotřebním družstvem na jihu Čech.

Jednota je správcem skupiny českých supermarketů Terno a provozovatelem prodejen Trefa soustředěných v jihočeském regionu. Prostřednictvím výrobny lahůdek v Týně nad Vltavou vyrábí Jednota široký sortiment lahůdkářských výrobků a hotových jídel označených značkou Vltavotýnské lahůdky.

Jednota je držitelem mnoha ocenění, například Odpovědný prodejce 2013 (TOP Odpovědná firma), Best Business Award 2012, Úspěšná firma (Národní cena kvality) nebo Spokojený zákazník Jihočeského kraje. Řada prodejen Jednoty je držitelem certifikátu kvality Q21 – prodejna 21. století.

Jednota, která dnes patří mezi největší spotřební družstva v České republice, je členem Svazu českých a moravských spotřebních družstev a nákupní centrály COOP Centrum.

2016 10 25 9884 5ds r