Poslání a příslib družstva

Poslání družstva

Jednota, spotřební družstvo České Budějovice je firma s výjimečným obchodním modelem, který dává bezkonkurenční možnost, dobře se postarat o své zákazníky.

Proto naše úsilí vede k další podpoře regionu ve kterém podnikáme. Naší hlavní strategií je prodej regionálních výrobků od místních výrobců a pěstitelů.

Nabídka a prodej regionálních produktů je pro nás přirozená. Dává nám smysl prodávat zboží od našich sousedů, pěstitelů a výrobců – našim sousedům, zákazníkům.

Přibližně 1/3 inkasovaných tržeb je za výrobky od místních výrobců a pěstitelů. Nabídka a prodej výrobků z našeho regionu je konkurenční výhodou prodejen Terno a Trefa.

Historie družstva sahá do roku 1908, jsme zde více jak 100 let. Je pro nás logické podporovat region, ve kterém již tak dlouho podnikáme a chceme podnikat i dále.

Pro vedení a zaměstnance družstva je veliký závazek a čest rozvíjet českou tradiční firmu a obstát v silném tlaku konkurence.

Příslib družstva

Propojujeme naše dodavatele a zákazníky. Udržujeme tradiční českou značku a neseme za ni odpovědnost.

Ctíme a udržujeme družstevní principy, na jejichž základech bylo družstevní hnutí založeno.

Lidskost

Známe naše zákazníky a oni znají nás. Chceme, aby jim u nás bylo příjemně. Dáváme přednost slušným mezilidským vztahům a úsměvu. U nás se zákazníci mohou cítit jako doma. Jsme tu, abychom jim pomohli. Nemusejí za námi jezdit daleko, mají nás za rohem.

Slušnost

Věříme v dlouhodobé vztahy, proto usilujeme o oboustrannou spokojenost. Víme, že když dáme dodavatelům a farmářům slušné podmínky, dostaneme vyšší kvalitu a tu si potom odnesou domů naši zákazníci.

Poctivá kvalita

Ať už si naši zákazníci vyberou cokoli, neudělají chybu. Mohou se spolehnout, že prodáváme poctivé a kvalitní zboží. Vše prochází pečlivou kontrolou.

Česká tradice

Stejně jako naši zákazníci, dává i naše družstvo přednost českým výrobkům. České ruce dokážou vyrobit poctivou českou kvalitu, která Čechům chutná. Proto většina výrobků, které prodáváme, pochází z naší republiky a koupíte u nás nejen tradiční české produkty, ale i místní speciality.